banner-GP3-05-07-2015

Po pierwszych punktach wywalczonych w sobotę, w niedzielę Artur Janosz przejechał trudny, drugi wyścig trzeciej rundy sezonu serii GP3. 22-latek z Jankowic znów pokazał tempo pozwalające walczyć o punktowane lokaty, ale wypchnięty poza tor finiszował na siedemnastej pozycji.

Sięgając po dziewiąte miejsce w sobotnim wyścigu i swoje pierwsze punkty w debiutanckim sezonie w GP3, kierowca ekipy Trident zapewnił sobie także dziewiąte pole startowe do niedzielnych, krótszych zmagań. Młody Polak od początku weekendu w Wielkiej Brytanii pokazywał mocne tempo, w piątkowym treningu uzyskując ósmy czas. W niedzielę chciał więc walczyć o kolejne punkty.

Po świetnym starcie Janosz natychmiast zyskał kilka pozycji, ale wypchnięty z toru przez rywala musiał wyjechać na pobocze w szóstym zakręcie, wracając do rywalizacji na osiemnastym miejscu. Choć był szybki, bez docisku aerodynamicznego w licznych długich i szybkich zakrętach, Artur nie był w stanie wyprzedzić wolniejszych rywali i finiszował na siedemnastej lokacie.

 

POWRÓT...