banner-GP3-23-07-2015

Po niedawnym wywalczeniu pierwszych w tym roku punktów, Artur Janosz zaliczy na Hungaroringu czwarty weekend wyścigowy swojego debiutanckiego sezonu w będącej przedsionkiem Formuły 1 serii GP3. Kierowca włoskiej ekipy Trident wystartuje na węgierskim torze Hungaroring z zamiarem walki o kolejne punktowane lokaty.

Na początku lipca 22-latek z Jankowic wywalczył swoje pierwsze dwa punkty finiszując na dziewiątym miejscu w pierwszym z dwóch wyścigów trzeciej rundy GP3 na brytyjskim torze Silverstone. W ten weekend Artur chce ponownie walczyć o pozycje w pierwszej dziesiątce i jeszcze wyżej podnieść poprzeczkę.

Czwarta z dziewięciu rund GP3 sezonu 2015 odbędzie się na torze Hungaroring na przedmieściach Budapesztu. Wąski i kręty, węgierski obiekt to jedna z najbardziej technicznych tras w kalendarzu GP3 i Formuły 1, a także druga najwolniejsza pod względem średniej prędkości, po ulicznej pętli w Monako. Dla Artura oznacza ona także niemal domowy start z uwagi na bliskość polskiej granicy i sporą grupę polskich fanów na trybunach.

Rok temu Janosz zdominował na Węgrzech kwalifikacje i wygrał wyścig serii Euroformula Open w drodze po drugie miejsce w klasyfikacji generalnej sezonu. Jedyny Polak, który ma na swoim koncie punkty w GP3, lubi Hungaroring i liczy na równie udany weekend jaki zaliczył w Wielkiej Brytanii.

W piątek wieczorem kierowców GP3 czeka trening wolny, w sobotę rano kwalifikacje, a o 17:20 pierwszy wyścig (22 okrążenia). Drugi wyścig, do którego pierwsza ósemka z soboty ustawi się na polach startowych w odwróconej kolejności  odbędzie się w niedzielę o 9:25 rano (17 okrążeń). Bezpośrednie relacje z obu wyścigów na antenie Polsatu Sport News na żywo.

POWRÓT...