banner-GP3-24-06-2015

Artur Janosz zakończył pierwszy trening wolny przed czwartą rundą serii GP3 na dziesiątej pozycji. Na węgierskim torze Hungaroring polski kierowca ekipy Trident stracił do lidera zaledwie sekundę i jedną dziesiątą.

22-latek z Jankowic pokonał w piątek 19 okrążeń sprawdzając m.in. nowe ustawienia swojego bolidu i potwierdzając prawidłowy kierunek ostatnich modyfikacji. Najlepszy rezultat uzyskał trzeci kierowca klasyfikacji generalnej, w której Artur Janosz zajmuje piętnaste miejsce z dorobkiem dwóch wywalczonych niedawno na Silverstone punktów, Francuz Esteban Ocon z ekipy ART Grand Prix.

W sobotę rano zawodników GP3 czeka sesja kwalifikacyjna, która zadecyduje o ustawieniach na polach startowych do pierwszego wyścigu, który rozpocznie się o godzinie 17:20 i będzie liczył 22 okrążenia. Drugi wyścig, na dystansie 17 okrążeń, w niedzielę o 9:25, kilka godzin przed startem Grand Prix Węgier Formuły 1. Pierwsza ósemka sobotniego wyścigu wystartuje w niedzielę w odwróconej kolejności. Bezpośrednie relacje z obu wyścigów GP3 na torze Hungaroring na antenie Polsatu Sport News.

„To był całkiem niezły trening. Tor był w całkiem przyczepny, ale jutro z pewnością podkręcimy jeszcze tempo. Mogę jeszcze urwać nieco czasu w drugim sektorze i chciałbym jutro wejść podczas kwalifikacji do pierwszej dziesiątki. Miałem dziś małe problemy podczas jazdy na używanych oponach. Bolid był nieco nadsterowny, ale wiemy jak sobie z tym poradzić. Kiedy pod koniec sesji wróciłem na tor na dwa okrążenia na nowych oponach jechałem szybko, ale z małym marginesem, ale oszczędzić ogumienie na jutro. Ustawienia, które zmodyfikowaliśmy razem z zespołem po rundzie na Silverstone sprawdziły się i są krokiem w odpowiednim kierunku. Teraz muszę je jeszcze tylko delikatnie dostosować do swojego stylu jazdy, ale jestem zadowolony z pracy wykonanej przez ekipę przed weekendem. Byłem dziś także na symulatorze F1 w strefie kibiców, do której podczas każdej rundy zapraszani są wybrani kierowcy GP3. Spotkałem tam sporo polskich fanów. Bardzo podoba mi się panująca na Hungaroringu atmosfera i chcę w ten weekend dostarczyć kibicom z Polski jak najwięcej emocji.” – skomentował Artur Janosz.

 

POWRÓT...